Paieška

Suraskite mus  Facebook'e 

 

“The Fountainhead”

RUGSĖJO 26 d., 27 d.
Toneelgroep Amsterdam
NYDERLANDAI

Pagal Ayn Rand
Režisierius Ivo Van Hove
Dramaturgas Peter Van Kraaij
Scenografas ir šviesų dizaineris Jan Versweyveld
Kompozitorius Eric Sleichim
Kostiumų dailininkė An D’huys

Toneelgroep Amsterdam – 1987 m. įkurta didžiausia Nyderlandų teatro kompanija, su savo produkcijomis apkeliavusi daugybę svarbiausių Europos scenų. Teatro vadovas Ivo van Hove vadinamas centrine olandų ir belgų teatro figūra, spektaklius statantis pagal garsius kino scenarijus. 2004 m. už išskirtinius nuopelnus režisierius buvo apdovanotas Prancūzijos Meno ir Literatūros ordinu.

Naujausias kompanijos spektaklis “The Fountainhead” pastatytas pagal garsios amerikiečių filosofės ir rašytojos Ayn Rand to paties pavadinimo 1943 m. išleistą ideologinį romaną.

Pagrindinė “The Fountainhead” tema – konfliktas tarp savo pašaukimui ištikimo ir klientams nenuolaidžiaujančio talentingo architekto Hovardo Rorko ir jo kolegos Piterio Kytingo, kuris renkasi komercinę sėkmę ir socialinį prestižą.

Nemažiau svarbi ir dramatiška Hovardo ir žavingos Dominikos Frankon meilės istorija. Du įsimylėjeliai ir sielos draugai nuolat kovoja dėl savo laisvės ir nepriklausomybės.

Tai kontraversiška ir įtraukianti istorija apie individualizmo ir kolektyvizmo konfliktą ne politinėje arenoje, o žmogaus sieloje, besąlygišką atsidavimą savo idealams, kovą tarp naujovių ir tradicijų, įkvėpimo ir kompromiso.