Paieška

Suraskite mus  Facebook'e 

 

„Kultūros nakties“ metu Vilniaus aikštes, gatves, parkus ir netikėčiausias erdves užpildo įvairiausių meno rūšių projektai – muzika, šokis, teatras, kinas, fotografija, šiuolaikinės instaliacijos ir daugybė kitų. Renginys buvo įkvėptas unikalios „La Nuit Blanche“ idėjos ir kitų miestų, sėkmingai pritaikiusi šventės koncepciją, gerųjų praktikų. 2007 m. nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinės 2009“ pradėtas renginių ciklas „Kultūros naktis“ tapo nauja Vilniaus miesto kultūrine tradicija. Tai vienintelis toks kasmetinis renginys sostinėje savo renginių gausa ir įvairove neturintis analogų. Šiemet kultūros ir meno festivalis miesto svečius ir gyventojus pakvietė į 130 projektų, kuriuos pristatė 400 menininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių, skaičiuojama, jog renginiuos dalyvavo apie 150-200 tūkstančių žmonių.
Festivalio misija - tapti pačiu įspūdingiausiu, inovatyviausiu ir daugiausia žmonių pritraukiančiu menų festivaliu Lietuvoje ir Europoje, kuris praturtintų žmonių laisvalaikį kokybiška kultūrine renginių programa, stebintų ir džiugintų.
Pagrindine „Kultūros nakties“ kryptimi laikome jame dalyvaujančių projektų kokybę, kuri formuoja projekto vardą ir prestižą. „Kultūros naktis“ – atviras renginys – ne tik profesionalūs menininkai, bet ir miestiečiai ir miesto svečiai tampa kultūrinio šurmulio dalimi. Renginiu siekiama suteikti galimybę visuomenei atrasti šiuolaikinį meną, įsitraukti į jį netik stebint bet ir dalyvaujant, norima pateikti jį žmonėms priimtinu būdu inicijuojant dialogą, tarp menininkų bei žiūrovų, apie šiuolaikines vertybes ir nuolat besikeičiančią aplinką.

Kontaktinis asmuo – Judita Strumilaitė, info@kulturosnaktis.lt